Interesanti fakti par šujmašīnām

šujmašīnasŠujmašīnas laika gaitā radikāli pārvērtušas tekstilrūpniecību un padarījušas šūšanu daudz vieglāku un ātrāku. Pat pati lētākā šujmašīna var būt tehniski sarežģīta un precīza. Vai plānojat iegādāties šujmašīnu un vēlaties uzzināt kaut ko vairāk par šo ierīci? Turpiniet lasīt šo rakstu!

Pirmās šujmašīnas izveidotas 18. gadsimta beigās

Pēc vēsturnieku domām, pirmais šujmašīnas autors bija slavenais Leonardo Da Vinči 15. gadsimtā. Taču tad tas bija vien idejas līmenī. Pie šī izgudrojuma atgriezās tikai 1755. gadā, kad vācietis Kārlis Veisentāls patentēja ierīci, kas kopēja manuālo dūrienu metodi. Tieši viņš tiek uzskatīts par mūsdienu šujmašīnu ēras iesācēju.

Pirmās šujmašīnas tika iznīcinātas

  1. gadā tika patentēta pirmā automātiskā šujmašīna. Tās autors bija francūzis Bartheleemy Thimmonier. Šīs šujmašīnas spēja ar adatu sašūt kopā vairākus audumus, tādēļ ar to palīdzību tika ražoti formastērpi franču armijai. 1941. gadā, attīstoties jaunām tehnoloģijām un beidzoties franču armijas darbībai, neapmierināti par savu zaudēto peļņu, drēbnieki sadumpojās un iznīcināja mašīnas, uzbrūkot autoram un nodedzinot fabriku.

Pateicoties šujmašīnām, parādījās pirmie miljonāri

  1. gados tika pieteikts liels skaits patentu, kā rezultātā četri galvenie ražotāji izveidoja patentu kopu. Šie cilvēki saņēma honorāru ikreiz, kad tika jauna šujmašīna. Tā kā norisinājās aktīva kara darbība un nepārtraukti bija liels pieprasījums pēc formas tērpiem, Hovs un Singers kļuva par miljonāriem. Runā, ka viņi ir pirmie uzņēmēji-izgudrotāji, kas kļuva par miljonāriem.

Septembris ir nacionālais šūšanas mēnesis

Lai šūšana kļūtu par populāru nodarbi visā pasaulē, 1982. gadā pirmo reizi tika atzīmēts nacionālais šūšanas mēnesis. Tas notika, pateicoties ASV prezidentam Ronaldam Reiganam. Sākumā šis mēnesis godināja vien šūšanu Amerikā, taču tagad tas notiek arī ārpus tās. Tam par godu, katru gadu septembrī visā pasaulē notiek šuvēju un amatnieku izbraukumu izstādes.

Šujmašīnas nodrošināja sieviešu sociālās aktivitātes

  1. gados sievietes sāka veidot šūšanas kolektīvus, kur kopā izgatavoja dažādus aksesuārus un tērpus, pēc tam pārdeva tos. Iegūtās summas tika ziedotas labdarībai. Agrīnās sabiedrības lielākoties paļāvās uz roku šūšanu, jo masu tirgū nebija pieejamas šujmašīnas, bet, tā kā 20. gadsimta sākumā arvien vairāk cilvēku sāka iegādāties paši savas šujmašīnas, šīs aktivitātes turpināja attīstīties.

19. gadsimtā šūvējs bija populārākā profesija

  1. gados, kad sāka attīstīties šujmašīnu rūpniecība, sievietes varēja samazināja savu šujlaiku no aptuveni 14,5 stundām ar roku, līdz 1 stundai ar mašīnu. Tas kļuva par plaši attīstītu biznesu un pamata peļņas avotu. 1863. gadā “Singer Manufacturing Company” pārdeva 20 000 mašīnu lietošanai mājās.

Mūsdienās pastāv 4000 dažādu šujmašīnu modeļu

  1. gadsimta laikā bija izgudrotas vairāk nekā 4000 dažāda veida šujmašīnas, un šis skaitlis arvien turpina augt. Daudzas no šīm šujmašīnām ir novecojušas, jo nespēj nodrošināt nepieciešamo funkciju kopumu. Arvien populārāki kļūst tie modeļi, kas padara šūšanu vienkāršu. Viss attīstās līdz tādam līmenim, ka drīz, iespējams, šujmašīna visu darbu spēs paveikt bez cilvēka palīdzības.

‘’Singer’’ ir populārākā šujmašīna jau vairāk nekā 100 gadus

Singer kompānija ir lielākā un populārākā šujmašīnu ražotne pasaulē jau kopš 1860. gadiem. Aktieris un mehāniķis Īzaks Merits Zingers patstāvīgi neizdomāja šujmašīnu, taču viņš izgatavoja ierīci, balstoties uz citu izdomātajiem dizainiem. Pirmā viņa šujmašīna tika patentēta 1851. gadā, un tas vēljoprojām tiek uzskatīts par lielāko veiksmes stāstu, ko jebkad piedzīvojusi šuvēju pasaule.

Ja arī Jūs vēlaties iegādāties sev kvalitatīvu šujmašīnu, meklējiet to https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/saimniecibai/sujmasinas!

Autors