Igaunijā izdomāts būtiskas problēmas risinājums: Kā samazināt velosipēdu zādzību skaitu?

veloIkviens velo braucējs noteikti zina, ka pats lielākais bieds ikvienam velo braucējam ir zādzības. Pasaulē netrūkst tādu cilvēku, kuri kāri skatās uz dažādiem riteņiem ar vēlmi tos iegūt sev. Kā liecina statistika, katru gadu Eiropā tiek nozagti apmēram 3,5 miljoni velosipēdu. Parēķinot sanāk, ka Eiropā ik pēc sešām sekundēm tiek nozagts viens velosipēds. Šāda statistika, protams, nav patīkama, tomēr skaidrs ir arī tas, ka velo zagšana nav nemaz tik sarežģīta, un garnadži to izmanto. Bieži vien arī policija tādās situācijās ir diezgan bezspēcīga, jo paši saimnieki savus velosipēdus bieži vien nereģistrē, tādā veidā arī apdraudot savu velosipēdu. Tomēr igauņi ir izdomājuši risinājumu!

Igaunijas entuziasti ir izdomājuši unikālu reģistrēšanās sistēmu, kas ļauj savu velosipēdu reģistrēt vienotā datu bāzē, kas attiecīgi apgrūtinātu garnadžu nodomus. Komplektā, ko pārdod šis uzņēmums, ietilpst marķējuma komplekts un viedtālruņa aplikācija. Ar īpašas līmes palīdzību uz velosipēda tiek uzlīmēts attiecīgā velosipēda sērijas numurs, kas tiek attiecīgi arī ievadīt kopējā datu bāzē. Tādā veidā būs iespēja pavisam ātri atrast savu velosipēdu. Šī uzņēmuma mērķi ir ieviest šo sistēmu ne tikai Igaunijā, bet arī visā Eiropā un citās pasaules valstīs.

Kā norāda pats uzņēmums, datu bāze ir bez maksas, bet velosipēda īpašniekiem nepieciešams samaksāt apmēram 22 dolāru, lai iegūtu savā īpašumā marķējuma komplektu. Kā norāda arī uzņēmums, ir apgrūtinoši tas, ka dažām valstīm ir šādas datu bāzes, tomēr tās nav vienotas. Tas nozīmē, ka, ja, piemēram, Latvijā tiek nozagts velosipēds, tad to pavisam ērti var aizvest uz Lietuvu un velosipēdi tiek pārdoti tur. Šāda vienota datu bāze samazinātu zādzību skaitu visā pasaulē.

Atšķirībā no citiem velo reģistriem, Igaunijas izgudrojums ir daudz labāks, jo šo sērijas numuru nav iespējams tik viegli noskrāpēt no velosipēda, kā tas ir citiem reģistriem.

Šāda datu bāze noteikti samazinātu velosipēdu zādzību skaitu, un iedzīvotājiem vairs nebūtu jāsatraucas, ka kuru katru brīdi viņa velo varētu tikt nozagts. Protams, ir pieejamas ļoti daudzas slēdzenes, kas pasargā velo no zādzības, tomēr arī tas neparedz 100% drošību. Savukārt ar šādu vienotu reģistru ir iespējams panākt to, ka zādzību skaits samazinās, un zādzības gadījumā ar aplikācijas palīdzību ir iespējams ļoti viegli izsekot, kur velosipēdi atrodas.

Arī latvieši ir norādījuši, ka Igaunijas ideja ir ļoti laba, jo vienota reģistra Eiropā nav, kas arī attiecīgi ļoti būtiski atvieglo zagļu darbu.

Protams, nevajadzētu uzticēties tikai dažādiem reģistriem, bet nepieciešams rūpēties par velosipēdu arī paša spēkiem. Pirmkārt, to nekad nevajadzētu atstāt bez uzraudzības. Pat tad, ja Tev liekas, ka Tu tikai ieskriesi veikalā uz 5 minūtēm, šīs 5 minūtes var kļūt letālas un var notikt sliktākais. Tāpat noteikti pievērs uzmanību arī tam, kādu slēdzeni Tu iegādājies. Bieži vien saka, ka ir jāiegādājas slēdzene, kas ir puscenas vērtībā no velo. Mūsdienās ir pieejams ļoti plašs slēdzeņu klāsts, tādā veidā iespējams iegādāties pašu labāko un kvalitatīvāko slēdzeni tieši savam velosipēdam. Savukārt, runājot ar velosipēda novietošanu, tad vislabāk izvēlēties publiskas vietas, kur apgrozās ļoti daudz cilvēku. Ja Tev būs laba slēdzene, tad garnadzim paies diezgan liels laika sprīdis, līdz viņš dabūs Tavu velosipēdu, un tas būs uzkrītoši, un kāds noteikti pamanīs un, iespējams, aizrādīs. Tieši tāpēc rūpīgi rūpējies par savu velo!

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *