Ergonomiska darba vieta – Kā to pareizi iekārtot?

ergonomiska darba vietaIekārtojot savu darba vietu, ir svarīgi izvēlēties mēbeles ne tikai pēc to formas un krāsas, kā arī cenas, bet arī pēc to ērtuma, kā arī tādas, kura spēs saudzēt mūsu darba dienas laikā. Bieži vien cilvēki strādā 8h pēc kārtas, aizmirstot par izkustēšanos un arī pusdienām, tāpēc nepieciešams piemeklēt mēbeles, kas ir ērtas un nepakļauj mūsu ķermeni briesmām. Cilvēki bieži vien saskaras ar problēmām, ka viņiem telpā ir pārāk maz vietas, nav kur novietot savas kājas, klaviatūrai nav vietas, tāpēc ir jāsaspiežas, un vispār darba kabinets kļūst par mazu elli, kurā nepieciešams ikdienā pavadīt diezgan daudz laika. Protams, viens scenārijs nederēs visiem, jo katrs indivīds ir unikāls un ir nepieciešama individuāla pieeja darba istabas iekārtojuma ziņā, tomēr ir daži principi, pēc kuriem vadoties, iespējams izveidot darba telpu, kas ir droša un ērta, kā arī nepakļauj mūs veselības problēmām.

Ļoti svarīgi ir izveidot labu darba telpu. Piemēram, darba zonai uz galda datora lietotāja priekšā būtu nepieciešams būt apmēram 50cm. Šajā attālumā var novietot dažādas darbam nepieciešamās lietas. Ir ļoti svarīgi novietot dažādas mapes un nepieciešamos aksesuārus tā, lai tiem varētu jebkura brīdī ļoti ātri tikt klāt. Tāpat, iekārtojot savu darba telpu, ir ļoti svarīgi ievērot to, lai novietojot datoru, paliktu vieta arī kur novietot savas kājas. Telpai ir jābūt brīvai, nevajadzētu rasties saspiestības sajūtai. Tāpat ir nepieciešams iegādāties kāju paliktni. Lai nebojātu savu veselību, speciālisti iesaka turēt savas kājas stabili uz grīdas, tāpat netiek ieteikts tās sakrustot, jo tas neveicina asinsriti.

Protams, vēl viens svarīga lieta ir tastatūras un datora peles novietojums. Novietojot šīs abas ierīces nepareizā attālumā, iespējams iekulties diezgan lielās veselības problēmās. Klaviatūru ir nepieciešams novietot tā, lai tur pietiktu vēl apmēram 10 cm brīvas vietas, kur būtu iespējams novietot savas delnas. Ļoti svarīgi ir arī biroja krēsli, jo krēslu nepieciešams pielāgot datora augstumam. Tāpat ir svarīgi pievērst uzmanību arī datorpeles novietojumam, jo tam ir jābūt vienādā augstumā ar klaviatūru.

Otra svarīgākā lieta, kas jāņem vērā, iekārtojot savu darba istabu, noteikti ir monitora novietojums. Ir svarīgi ievērot pareizu attālumu no acīm un ekrāna. Parasti iesaka novietot ekrānu izstieptas rokas attālumā no sevis. Ļoti svarīgs ir arī apgaismojums. Nevajadzētu pieļaut, ka apgaismojums spīd monitora ekrānā, kas veido ļoti traucējošus atspīdumus. Protams, ja tomēr nesanāk novietot datoru nekā savādāk, tad nepieciešams iegādāties biroja mēbeles, kas paredzētas, lai varētu aizsegt gaismu. Piemēram, var iegādāties žalūzijas. Mūsdienās ir pieejamas žalūzijas, kas derēs ikvienai gaumei un finansiālajām iespējām.

Piemērots krēsls

Protams, vissvarīgākā lieta, lai izveidotu ergonomisku iekārtoju, ir krēsla izvēle. Ir nepieciešams iegādāties regulējamu krēslu, kas ļauj regulēt gan augstumu, gan arī slīpumu, kā arī tam būtu nepieciešams būt uz riteņiem, kas ļauj ātri pārvietoties. Tāpat būtu nepieciešams izvēlēties krēslu, kas ir aprīkots ar roku balstiem. Mūsdienās ir pieejams ļoti plašs datorkrēslu piedāvājums, tāpēc nepieciešams izvēlēties sev piemērotāko, izvērtējot, protams, jau minētos kritērijus. Vairāk info šeit.

Ir ļoti svarīgi iekārtot savu darba istabu tā, lai tajā varētu produktīvi un arī ērti pavadīt savu laiku, kas ir paredzēts strādāšanai. Mēbelēm un datortehnikai, kas atrodas kabinetā, nevajadzētu būt veselību traumējošai, tāpēc biroja mēbeles jāizvēlas rūpīgi!

 

 

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *