Efektīvākie veidi kā noņemt kārpu

noņemt kārpu

Neskatoties uz to, ka kārpas ir labdabīgs vīrusu infekcijas veidojums, nevajadzētu aizmirst par to ārstēšanu. Noteikti jāatceras tas, ka kārpas ir lipīgas; tās var izplatīties starp ģimenes locekļiem, draugiem vai kolēģiem, ja netiks nodrošināta laicīga to noņemšana. Speciālisti iesaka noņemt kārpu pašā tās sākuma stadijā. Ja tā netiks noņemta laicīgi, vēlāk tās noņemšana var būt sarežģītāka.  Un, protams, tās noņemšana nepieciešama ne tikai tamdēļ, lai neaplipinātu savus mīļos, bet arī tāpēc, ka tā uz ādas neizskatās estētiski un var radīt neērtības, atrodoties sabiedrībā.

Kā ārstēt kārpas?

Lai varētu noņemt kārpu nepieciešams apbruņoties ar mieru un pacietību, un tikai tādā veidā būs iespējams tikt pie vēlamā rezultāta. Jārēķinās ar to, ka būs nepieciešams veikt vairākas vizītes pie speciālista, lai pilnībā varētu noņemt kārpu, it īpaši, ja tā ir liela izmēra. Daudz dzirdēts, ka noņemt kārpu iespējams arī mājas apstākļos – šāds uzskats ir maldīgs. Bieži vien šo veidojumu ārstēšana mājas apstākļos nerezultējas ar vēlamo rezultātu tā iemesla dēļ, ka tā visbiežāk ir agresīva, jo ir nepārvarama vēlme atbrīvoties no kārpas nekavējoties. Šāda cenšanās ātri un agresīvi noņemt kārpu, var novest pie čūlu un rētu veidošanās, tāpēc kārpu noņemšanu labāk uzticēt profesionālam speciālistam.

Efektīvākās kārpu noņemšanas metodes

Viens no iedarbīgākajiem veidiem cīņai ar kārpām, kā ir pierādīts vairākos pētījumos, ir to piesaldēšana ar šķidro slāpekli. Izvēloties šo metodi, pastāv ļoti niecīga iespēja, ka ādas veidojums ataugs. Šī metode aktivē arī vietējo imunitāti. Tāpat ir pieejama arī kārpas lāzerterapija. Šīs metodes vienīgais mīnuss ir tas, ka nepieciešama atsāpinoša injekcija, kas bieži vien ir diezgan sāpīga. Savukārt, ja vēlies nesāpīgu, bet izmaksu ziņā dārgāku veidu, kā noņemt kārpu, eksperti iesaka imikvimoda krēmu, ko nepieciešams lietot ikdienā.

Kas ir kārpu kiretāža?

Vēl viens iedarbīgs ādas veidojumu noņemšanas veids ir kārpu kiretāža. Dermatologs procedūras laikā ar speciālu instrumentu, ko sauc par kireti, izkasa kārpu. Šo procedūru speciālisti iesaka apvienojumā ar citām metodēm, jo pēc šīs procedūras pastāv diezgan liela iespēja, ka nepatīkamais veidojums var ataugt, ja audos paliek inficētās šūnas.

Ādas veidojumu noņemšana ar ķirurģiju

Ir pieejamas arī metodes ar ķirurģisku iejaukšanos. Piemēram, elektroķirurģija, kuras laikā ar speciālu iekārtu, izmantojot maiņstrāvu, piededzina ādas veidojumu. Šīs procedūra nav sāpīga, jo tiek izmantota atsāpināšana. Savukārt, ja kārpa ir pārāk liela, ir iespējams izmantot metodi, kuras laikā kārpa tiek izgriezta no ādas ar skalpeli.

Kur veikt procedūru?

Neatkarīgi no tā, kuru metodi izvēlēsies, svarīgi atcerēties, ka noteikti nevajadzētu nodarboties ar patvaļu, mēģinot noņemt kārpu mājas apstākļos! Viena no klīnikām, kurā pieejamas visas iepriekšminētās procedūras, ir Prof J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika, kas atrodas Rīgā, Firsa Sadovņikova ielā 20. Pieteikties vizītei iespējams, zvanot uz telefona numuru +371 2869911, rakstot uz e-pasta adresi info@dermatologs.lv vai arī piesakoties mājaslapā

iskips