Dāvanu izvēle internetā

dāvanas internetāMūsdienās dāvanu izvēle un sarūpēšana kļuvusi nedaudz vienkāršāka un ērtāka, ja vien zinām ko darīt. Viens no praktiskākajiem un ērtākajiem veidiem, kā sagādāt dāvanas svētkos, ir iepirkties internetā – ērti, vienkārši, sēžot dīvānā, varam meklēt ideālās un piemērotākās dāvanas saviem tuvajiem un mīļajiem. Kāpēc gan ne? Tomēr arī meklējot dāvanas internetā tas jādara pareizi – sekojot dažiem vienkāršiem soļiem mums izdosies gan sameklēt labākās dāvanas, gan nepārtērēt savu dāvanām atvēlēto budžetu, gan iepriecināt savus draugus un tuviniekus svētkos!

Pirmkārt – nepieciešams dāvanu saraksts. Arī tad, ja vēl nav ideju ko katram dāvināsim, jāsaliek sarakstā vismaz visi tie, kam dāvanas jāsarūpē, lai nevienu neaizmirstam. Klāt varam veikt nelielas atzīmes – kas katram patīk, ar ko aizraujas, ko vēlētos saņemt un kādā ”virzienā” sarūpējamā dāvana jāmeklē. Tas atvieglos arī dāvanu meklēšanu internetā, ja jau zināsim, vismaz aptuveni, ko katram esam plānojuši dāvināt. Tomēr, ja ideju nav, internetā var uzmeklēt vispiemērotāko dāvanu katram no sava saraksta – vien jāpameklē rūpīgi.

Lai nepārtērētos un nenonāktu pēc svētku bankrotā, paredzam konkrētu budžetu, ko plānojam tērēt dāvanām. Ja iepērkamies internetā, tas ir pavisam vienkārši – tā kā lielākoties interneta pirkumus apmaksājam ar bankas karti, ieskaitām tajā noteiktu naudas summu un cenšamies iztikt tikai ar paredzēto. (Vienmēr dāvanu budžetā paredzam nedaudz vairāk līdzekļu, nekā domāts – pārtērēt var sanākt vienmēr, tomēr ieekonomēt uz dāvanām ir grūtāk).

Lai izvairītos no piegādes termiņu kavēšanās un lieka stresa pirms svētkiem – dāvanas, arī internetā, vajadzētu meklēt un pasūtīt laicīgi. Lai gan parasti piegādes termiņi ir no pāris dienām līdz nedēļai, svētku laikā viss notiek nedaudz saspringtāk un  steidzīgāk, tāpēc, sava mīļā miera labad, labāk sarūpēt dāvanas laicīgi, nekā gaidīt pēdējo brīdi.  Lai gan iepirkšanās internetā mūs atbrīvo no garajām rindām un cilvēku masām veikalos, ar laicīgu piegādi un pasūtīšanu vajadzētu rēķināties.

Izvēloties dāvanu der padomāt par to, ka pētījumi rāda – cilvēki vairāk novērtē pieredzi, respektīvi dāvanas, kas sagādā iespaidus, atmiņas un ļauj piedzīvot jaunas sajūtas. Varbūt labāk izvēlēties kādu no dāvanu kartēm, kas piedāvā piedalīties neparastos piedzīvojumos, apgūt jaunas zināšanas, piedalīties spēlēs un aktivitātēs, nekā izvēlēties lietu, ko novietos plauktā.

Izvēloties dāvanu, cilvēki bieži vien domā par to, kas patiktu viņiem pašiem, tomēr vajadzētu tieši pretēji – domāt vairāk par to, kas patiks saņēmējam.

Autors