Darba apģērbs visiem gadalaikiem

darba apģērbsJa Jūs neesat atbilstoši ģērbušies veicot āra darbus un iekšdarbus, tad ir iespēja gūt traumas vai arī sabojāt savu apģērbu tā, ka to nāksies izmest. To var apstiprināt visi, kuri ir sporta tērpā ģērbušies rakuši zemi vai arī ir meistarojuši kādu priekšmetu, tostarp tērpušies šortos un bezpiedurkņu t-kreklos. Tas nav ērti, turklāt vēlāk var dārgi izmaksāt apģērba tīrīšana.

Darba apģērbs ir īpaši paredzēts, lai tajā varētu ērti un brīvi justies, visu uzmanību koncentrējot darbam, nevis t-kreklu un bikšu nesabojāšanai. Darba apģērbs ir domāts darbam, nevis iziešanai sabiedrībā, tādēļ daudziem tas var šķist drūms un pat vienmuļš.

Rekomendējamais darba apģērbs pavasarim

Ja bieži nākas strādāt āra apstākļos, tad gada siltajā laikā praktiski būs nepieciešams, kas sastāv tikai no divām sastāvdaļām – biksēm un t-krekla. Dārzā var strādāt basām kājām, tādēļ apaviem šajā gadījumā nevajadzētu pievērst uzmanību. Ja ir slapjš, tad var uzvilkt galošas vai mīļākos koka apavus.

Gumijotiem apaviem būtu jābūt mālainas augsnes gadījumā, tādēļ darba apģērbam būtu jāaizsargā pret vēsiem un vējainiem laika apstākļiem. Šim nolūkam ideāli ir piemēroti puskombinzoni, ko var valkāt kombinācijā ar garu piedurkņu vai īsu piedurkņu t-krekliem.

Tādējādi Jūs varēsiet savu muguru pasargāt pret vēju. Ideāls apģērbs darbam āra apstākļos un būvniecībā, kur valda neganti caurvēji.

Vasarai rekomendējamais darba apģērbs

Vasarā āra darbi un iekšdarbi norit salīdzinoši karstā vidē, tādēļ būtu jāizvēlas daudz plānāks darba apģērbs. Parasti šāds apģērbs ir biezs un daudz blīvāka auduma, taču ir iespējams atrast arī plāna auduma puskombinzonus un bikses. Ja Jums sanāk strādāt salīdzinoši bieži, tad mēs rekomendējam iegādāties darba bridža veida bikses – īsas bikses, kas puslīdz piesedz ceļus.

Šādas bridža bikses ir aprīkotas ar īpašām kabatām, kas domātas ceļu sargu ieliktņiem. Šāds papildinājums ideāli ir piemērots tādās situācijās, kad Jums ir jāstrādā atbalstoties uz ceļiem. T-krekls var būt jebkura veida – ar īsām piedurknēm un bez piedurknēm. Karstajās vasaras dienās vīrieši strādā izģērbušies līdz pusei.

Vasarai vispiemērotākie darba apavi – tās ir darba sandales. Tie ir apavi ar caurumiem, kam ir stiprināta zole un purngala daļa. Protams, lieti noderēs arī koka apavi, tomēr, abos gadījumos būs jāvelk kokvilnas zeķes. Pretējā gadījumā, sasvīdušajai kājai slīdot, var rasties dažādi negadījumi. Tādēļ arī ir jāvalkā zeķes, kas uzsūc sviedrus.

Rudens sezonai rekomendējamais darba apģērbs

Rudens apģērba sortiments ir tāds pats, kā pavasarī, taču tas tiek papildināts ar vēl kādu ļoti svarīgu priekšmetu – darba jaku. Tā ir universāla, ar vairākām kabatām. Piedurkņu aizdare ir nepieciešama tajos gadījumos, ja Jūs strādājat putekļainā vidē – tādējādi putekļi nenokļūst uz apakšveļas.

Jaku ir iespējams kombinēt ar biksēm vai arī ar puskombinzonu. Ja Jūs strādājat kombinezonā, tad Jums vairs nav vajadzīga darba jaka. Ja ir auksts, tad zem tā rekomendējams papildus uzģērbt plānu džemperi. Arī apaviem ir jābūt hermētiskiem, tādēļ piemēroti būs darba zābaki, gumijas apavi un galošas.

Strādājot telpās var valkāt arī koka apavus, bet zeķes tostarp būtu jāizvēlas biezas, vēlams vilnas zeķes.

Ziemā rekomendējamais darba apģērbs

Ziemā vajadzētu pievērst uzmanību diviem aspektiem: praktiskumam un siltumam. Fiziskā darba veikšanas laikā kustībām ir jābūt brīvām, tādēļ vairāku svīteru valkāšana – nebūt nav labākā ideja. Sakarā ar to, ka ķermenis kustas un nestāv uz vietas, arī siltuma ir pietiekams. Šajā gadījumā būtu jāuzģērbj termoveļa.

Termobikses un termokrekli ir izgatavoti no īpaša materiāla, kas izsviedrē sviedrus tikai uz vienu pusi. Audums elpo, bet nepaliek mitrs. Tam ir liela nozīme, jo slimības rodas slapja apģērba un auksta vēja brāzmu kombinācijas iedarbībā. Termoveļas komplektam var virsū uzģērbt puskombinzonu, taču šajā gadījumā vispiemērotākais būs slēgtais kombinezons.

Ja ir ļoti auksts, tad zem kombinezona būtu jāvelk plāns vilnas džemperis bez kapuces. Parasti tas ir ar īpašām piedurkņu atverēm, kā arī ar augstu apkakli. Ja Jūs esat izvēlējušies puskombinzonu, tad to vajadzētu sakombinēt ar parastu, standarta džemperi un darba jaku. Tādējādi Jūs jutīsieties silti un Jūs nebūsiet uzvilcis pārāk daudz apģērba.

Būtiski, lai tad, kad Jūs novilksiet visas virsdrēbes, Jūs nebūtu tērpies tikai apakšveļā. Āra darbu veikšanas laikā nepieciešama ir arī papildu siltā jaka. Tā nav dūnu jaka, nedz arī vilnas jaka. Tā ir plāna jaka, kas aiztur vēju.

Šāda veida jakas valkā slēpotāji. Ļoti bieži jakai ir arī īpašas aizdares tās apakšējā daļā, ko iespējams pavilkt lejup, tādējādi vēl vairāk ierobežojot aukstā gaisa piekļuvi zem apģērba, iešanas un pieliekšanās laikā.

Ziemā lielāka uzmanība būtu jāvelta apaviem. Ja Jūs piemeklējat gumijas zābakus, vajadzētu izvēlēties siltinātu risinājumu, jo plāna gumija nepasargās pret aukstuma iedarbību, un zeķes var izrādīties pārmērīgi vāja aizsardzība. Auti – pagātnes palieka (starp citu, līdz pat 2007. gadam, Krievijas armijā autus valkāja zeķu vietā), taču ja Jums ir pārmērīgi lieli gumijas zābaki – auti var Jums lieti noderēt. Visideālākie apavi – īpaši ziemas darba zābaki.

Tie ir silti, ar pastiprinātu zoli un purngala daļu, kājas aizsargāšanas nolūkā, ja uz tās nokrīt smags priekšmets. Protams, darba apģērba galvenais aksesuārs ir darba cimdi. Tie mēdz būt dažādi, tādējādi var vilkt pat divus pārus – apakšā auduma cimdi, bet augšā – silikona vai gumijoti cimdi. Intensīva darba laikā rokas nesalst, taču pietiek salā pastāvēt dažas minūtes, lai Jūs uzreiz izjustu visus ziemas jaukumus un trūkumus.

Ziemas periodam tostarp, tiek rekomendētas plānas kakla šalles. Tās ir vienkāršas, taču teicami aizsargā kaklu pret caurvēju iedarbību. Ar dažām šallēm ir iespējams aizklāt muti. Šāda veida šalles ir iecienījuši velosipēdisti – ekstremāli un motociklisti. Ja valda pārmērīgi spēcīgs sals, tad lieti noderēs arī slēpošanas maska, kas nosedz visu seju (atsegta paliek tikai mute un acis). Mājas apstākļos šāds apģērbs būs nepieciešams salīdzinoši reti, taču Lietuvā vēl arvien daudzi cilvēki nodarbojas ar malkas gatavošanas darbiem, tādēļ šāda veida apģērbs tiem lieti noderēs.

Nevajadzētu piemirst arī par jostu. Puskombinzona gadījumā tā nav vajadzīga, taču meistariem patīk sevi aprīkot ar īpašām kabatām, kas domātas spīlēm, akumulatora vinčai un dažādiem instrumentiem. Noslogotas ar dažādiem instrumentiem bikses sākt krist nost, tostarp atsedzot muguru, tādējādi josta palīdz bikses saturēt tām paredzētajā vietā. Ja ir nepieciešams saturēt tikai bikses, tad ir iespējams piemeklēt arī īpašus bikšturus.

Darba apģērbu ir iespējams iegādāties aroda profesionāļu apģērba veikalos, kā arī ar interneta starpniecību.

Autors