Bērnu rotaļlietas attīstošās- kādas vispiemērotākās.

bērnu rotaļlietas attīstošāsBērniem jau no paša sākuma ir jāpievērš liela uzmanība un jāatrod laiks ar tiem spēlēties, jo ar spēļu palīdzību ir iespējams bērniem mācīt dažādas lietas un palīdzēt attīstīties. Laikam ritot var redzēt kā bērns attīstās un sāk iepazīt ar vien vairāk apkārtējo pasauli un tajā notiekošo. Rotaļājoties ir iespējams bērnam iemācīt atpazīt burtus, krāsas un formas. Šīs pamatprasmes nākotnē atvieglos tālāku zināšanu apgūšanu. Bērnu rotaļlietas attīstošās palīdzēs mācīšanas procesu padarīt daudz interesantāku un aizraujošāku. Galvenais, ka rotaļlietām ir jābūt ne tikai izzinošām un pamācošām, bet arī skaistām un interesantām, jo tā ir cīņa par uzmanības pievēršanu rotaļlietai. Attīstošās spēles un rotaļlietas rada brīvu un radošu atmosfēru, kā arī vecākiem ir jāiemācās neiejaukties un nedarīt bērna vietā to, kas jāpaveic bērnam. Bērnam augot un attīstoties mainās arī piemērotākās rotaļlietas. Sākumā ir ļoti vienkāršas spēles un rotaļlietas, bet ar laiku tās kļūst daudz sarežģītākas, kas jau māca attīstīt loģisko domāšanu un trenē atmiņu. Līdz viena gada vecumam vispiemērotākās rotaļlietas ir grabuļi, auduma grāmatas, rotaļlietas ar lieliem motīviem un pamatkrāsām, lai nav pārāk raibs, dažādas saliekamas figūras ar caurumu vidū, lielas un mīkstas bumbas, var arī gatavot paši rotaļlietas, piemēram, klucīši, karotītes, bļodiņas, auduma šūtus čiekurus, zemenes un tamlīdzīgi. Kad jau bērns ir paaudzies un apguvis vienkāršās rotaļlietas, tad var iegādāties mazliet sarežģītākas.

Bērniem no viena līdz diviem gadiem piemērotas ir rotaļlietas smilšukastei, vannai un pludmalei, spēļu kalkulatori un citas rotaļlietas kurām var droši spiest pogas, pasaku grāmatas, ritenītis, kur pats atsperas, bērnu āmuriņš ar tapām un piederumi ar kuriem var attīstīt bērna pirkstiņus un veiklību. Bērnam vecumā no diviem līdz trīs gadiem rotaļlietas kļūst sarežģītas un satur daudz detaļas. Šīs rotaļlietas lieliski palīdzēs attīstīt fiziskās un garīgās spējas. Noteikti vecākiem ir jāparāda pareizais piemērs un jāsniedz padoms. Šajā vecumā bērns var sākt izmantot zīmuļus, papīru, plastilīnu. Piemērotas būs mašīnas, lielas pērles, mūzikas instrumenti, ferma ar dzīvniekiem, vilcieni, trīsritenis, meitenēm lelles un rati un spēles ar dažādām bildēm.

Bērns sākuma posmā ļoti daudz laikam pavada ar vecākiem, tādēļ ir iespēja vecākiem strādāt ar bērnu un palīdzēt attīstīties un iemācīties dažādas lietas. Bērnam ir neizsīkstoša enerģija un liela vēlme savu laiku pavadīt spēlējoties, ko var izmantot vecāki, lai attīstītu savu atvasi un nodrošinātu ar pēc iespējas lielāku prasmju un zināšanu bagāžu, kas vēlāk palīdzēs bērnam ātrāk un vieglāk saprast un iemācīties jaunas lietas. Kā arī ar bērnu ir jārunā daudz, lai varētu attīstīties valoda un bērns varētu iemācīties runāt skaidri un saprotami.

 

Autors