Ātra braukšanas apmācība – realitātē un iedomās

ātra braukšanas apmācība

Katrs, kas sāk mācīties vadīt auto, vēlas iegūt savu vadītāja apliecību pēc iespējas ātrāk. Ir arī mācību iestādes, kas šo apstākli izmanto un savās reklāmās maldina topošos vadītājus. Patiesībā, neviens pasniedzējs vai instruktors nevar paredzēt to, cik ātri braucējs iegūs kāroto trofeju. Tieši tāpēc ļoti rūpīgi jāizvērtē autoskolu reklāmas un piedāvājumi, jo pieredze ir pierādījusi, ka lielas atlaides nāk ar lielām saistībām ar autoskolu. Rūpīgi jāizlasa un jāiepazīstas ar līgumu, par visiem neskaidrajiem punktiem saņemot izsmeļošas atbildes.

Ātra braukšanas apmācība, vai jebkāda ātruma apmācība ir salīdzinoši nesens Interesanti, ka skatoties vēsturē, ļoti ilgu laiku autovadītāji brauca bez tiesībām vai nepieciešamās apmācības. Pirmā valsts, kurā ieviesa mašīnu reģistrāciju un braucēju kvalifikāciju bija Lielbritānija 1903. gadā. 20. gs. laikā arī visas pārējās Eiropas valstis sekoja šim piemēram. Kā pēdējā bija Beļģija, kurā vēl līdz pat 1977. gadam varēja braukt bez autovadītāja apliecības.

Apmācību process

Lai iegūtu B kategorijas vadītāja apliecību, sākt mācīties autoskolā var no 16 gadu vecuma. Autovadītāju apmācības process sākas ar nepieciešamās dokumentācijas nokārtošanu un līguma parakstīšanu. Modernākajās autoskolās līgumu var noslēgt caur mājas lapu  3 minūšu laikā, atvieglojot ikdienu.

Kad izvēlēts mācību laiks un vieta, nodarbības var sākties. Teorijas kurss parasti ilgst 6 vai 2 nedēļas, atkarībā no izvēlētās grupas, mācoties darba dienās vai brīvdienās. Lielākoties grupās var būt dažāds dalībnieku skaits, sākot no 5. Vasarā un pavasarī grupas parasti ir lielākas kā ziemā un rudenī.

Obligātais braukšanas apmācības teorijas stundu skaits

Katrai kategorijai moduļu skaits un veids ir atšķirīgs. Piemēram, B kategorijai tās ir 55 apmācības stundas, kuras veido:

  • 8 moduļi par Ceļu satiksmes noteikumiem,
  • 2 moduļi par satiksmes drošību,
  • 1 modulis par transportlīdzekļa uzbūves un ekspluatācijas pamatiem.

Pēc veiksmīgi nokārtota autoskolas teorijas kursa, kursants, kurš ir sasniedzis 18 gadu vecumu, var doties kārtot CSDD teorijas testu.

Braukšanas apmācībai nepieciešamās izziņas

Pirms var sēsties pie stūres un sākt auto apmācību, ir obligāti jānokārto medicīniskā izziņa, kas apliecina, ka topošais vadītājs tiesīgs piedalīties ceļu satiksmē. Šīs izziņas iegūšanai ir jāiziet Medicīniskā Komisija un neatliekamās medicīniskās palīdzības kursi.

Braukšanas apmācību praktiskās nodarbības

Ministru Kabineta noteikumos noteiktais minimālais B kategorijas braukšanas stundu skaits ir 20, taču pieredze liecina, ka ar šo skaitu nepieredzējušiem braucējiem nepietiek, un parasti pie gadu skaita ir jāpieskaita vēl 10 nodarbības. Piemēram, 20 gadus vecam kursantam visticamāk, būs nepieciešamas 30 mācību stundas. Viena braukšanas nodarbība ilgst 90 minūtes jeb divas akadēmiskās stundas.

iskips