Atjauno kustību prieku ar fizioterapeita palīdzību

Kustības ir cilvēka pamats, kustībā mēs dzīvojam, jūtam, izbaudām pasauli. Bet, ja kustības sagādā diskomfortu vai pat sāpes, tad prieks par pasauli un savu esību var arī izpalikt. Sāpes kustību laikā var radīt dažādi iemesli – traumas, slimības, nepareiza ikdienas darbu veikšana, nevienmērīga un pārāk liela slodze.

Kā atbrīvoties no sāpēm un atgūt kustību prieku, vislabāk zinās fizioterapeits, jo ir funkcionālais speciālists ar augstāko medicīnisko izglītību. Fizioterapeits palīdzēs noteikt kustību sāpju patieso cēloni un ar atbilstošiem vingrojumiem un metodēm atbrīvoties no sāpēm.

Izvēlies profesionālu fizioterapeitu

Ārstnieciskā vingrošanaLai sasniegtu vislabāko rezultātu, ir svarīgi izvēlēties pieredzējušu fizioterapeitu pakalpojumus. Tādus varat meklēt „Veselības centru apvienības” medicīnas iestādēs. Fizioterapija VCA poliklīnikās ir pieprasīts pakalpojums, jo tur strādā tikai pieredzējuši un atsaucīgi fizioterapeiti.

Pieteikties fizioterapeita nodarbībām un konsultācijām VCA poliklīnikās var pavisam vienkārši – klātienē poliklīnikas reģistratūrā, pa tālruni vai e-poliklīnikā. VCA fizioterapeits izvērtēs jūsu veselības kopējo stāvokli un piemērotību aktivitātēm, tad izvēlēsies atbilstošākos vingrojumus un metodes, kas palīdzēs mazināt sāpes kustību laikā.

Ja bijušas kādas traumas, tad fizioterapeita individuāli pielāgotā rehabilitācija palīdzēs daudz ātrāk atgūt ierasto kustību amplitūdu un izturību. Fizioterapeits ne tikai rehabilitē, bet arī izglīto par profilaktiskiem un veselību veicinošiem pasākumiem, sniedz rekomendācijas par ergonomisku ikdienas aktivitāšu veikšanu.

Ārstnieciskā vingrošana

Visizplatītākā problēma, kas cilvēkiem traucē izbaudīt kustību prieku, ir sāpes mugurā un ekstremitātēs, vispārējs ķermeņa sasprindzinājums. Tās, protams, ir sekas stresam, nogurumam, pārāk lielai darba slodzei. Visbiežāk šādos gadījumos pacientiem fizioterapeits iesaka ārstniecisko vingrošanu.

Tā ir saudzīga, vienmērīgi noslogo visu ķermeni, ir orientēta tieši uz tipiskajām problemātiskajām zonām, kāda ir mugura. Ārstniecisko vingrošanu var apmeklēt individuālās nodarbībās pie fizioterapeita vai arī grupā, kas ir finansiāli izdevīgāk. Ārstniecisko vingrošanu var apmeklēt pacienti jebkurā vecumā un arī ar nopietnām pamat saslimšanām.

Tā ir iespēja iemācīties kustēties saudzīgāk, bez sāpēm, uzlabot savu pašsajūtu. Fizioterapeits arī var izstrādāt pacientam individuālu vingrojumu programmu, ko patstāvīgi veikt mājās, lai uzlabotu rezultātus. Ārstniecisko vingrošanu varat apmeklēt vairākas reizes nedēļā, lai panāktu labāku iespaidu uz pašsajūtu.

To parasti izvēlas jaunās māmiņas un arī sēdoša darba darītāji, jo abos gadījumos ikdienā ir liels sasprindzinājums un slodze uz muguru, sprandu, nogurums. Fizioterapija būs īstais risinājums kustību sāpēm, enerģijas trūkumam un saspringtiem muskuļiem.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *