Aktivitātes bērnudārzniekiem

elektriskie skrituļdēļiLaiks, kamēr bērni dodas uz dārziņu ir arī laiks, kad viņi visstraujāk izaug un iemācās visvairāk jaunu lietu. Bērnu dārzā bērni iegūst daudz laba un lieliski attīsta savas prāta spējas.

Diemžēl Latvijas klimats ir nepielūdzams, un dienās, kad laika apstākļi nav labi, bērni laukā netiek vesti. Vecāki bērniem atnāk pakaļ pēc saviem darbiem, arī noguruši un nereti arī tad netiek iziets svaigā gaisā, dodamies ātrāk mājās, apdarīt mājas lietas un tad jau jādodas gulēt.

Pierādījies fakts, ka svaigais gaiss un fiziskā aktivitāte ir saistīta ar slimošanas biežumu, tādēļ mēs dosim padomus kā vislabāk nodarbināt bērndārznieku, lai tas aug vesels un stiprs.

Izmantojat laiku, vedot uz un no bērnu dārza – ja nedzīvojat no bērnu dārza ļoti tālu, tad varat uz to doties kājām, vai ar kādu pārvietošanās līdzekli. Mazākie bērni parasti ļoti iemīļo līdzsvara riteni, lielāki jau var mācīties braukt ar riteni, skrituļslidām, skrejriteni vai skrituļdēli. Vai zināji, ka šobrīd jau pieejami arī elektriskie skrituļdēļi? Fiziskās aktivitātes uzlabos bērniem omu, un kopā iegūsiet enerģijas lādiņu visai dienai, pateicoties svaigajam gaisam.

Vedat bērnus apmeklēt pulciņus – mūsdienās katra pašvaldība piedāvā dažādus pulciņus dažādām vecuma grupām, piemēram, futbols, basketbols, tautiskās dejas, dažādas rotaļu nodarbības. Pavērojat savu bērnu, kādas nodarbes viņu interesē un ievirziet bērnu šajā nodarbē. Noskaidro, vai bērnu dārzs, kurā iet Tavs bērns nepiedāvā pulciņus vakaros, bērnu dārza telpās. Tas ir lielisks veids, kā piedāvāt bērnam aktivitātes, ja pats nevari izvedāt bērnu uz nodarbībām.

Nedēļas nogalēs dodaties ekspedīcijās – izplānojat maršrutu, paņemat līdzi piknikam našķus un dodaties ceļā, ar kājām, vai riteņiem. Ceļojumam nav jābūt tālam, tas var būt kaut līdz tuvākajam mežam vai netālam miestam, taču konkrēts mērķis un noslēguma pikniks spēs iepriecināt jebkuru bērnu. Tam kļūstot par pieradumu, bērni jau ar nepacietību gaidīs – kad varēs doties nākamajā ekspedīcijā.

Atrodoties laukā spēlējat spēles – iemāciet bērniem spēles, kuras var spēlēt laukā dārzā vai pie jūras, piemēram, kartupeļus, futbolu, lidojošo šķīvīti.

Autors