6 ieteikumi, kā pārstāt tērēties nedēļas nogalēs

 

aizdevumi internetā Dažkārt darba nedēļa liekas tik gara un grūta, ka Tu tā vien gaidi un ilgojies pēc nākamās nedēļas nogales. Iespējams, ka pa nedēļu jau esi saplānojis un izdomājis, kā pavadīsi nedēļas nogali.

Daudzi cilvēki nedēļas nogalēs dodas ārpus mājas, lai izklaidētos, satiktos ar draugiem vai aizbrauc uz citu pilsētu, lai tur atgūtu spēkus un sagatavotos nākamajai darba nedēļai. Tomēr katrs izbrauciens, katra tikšanās ar draugiem un katra došanās uz ballīti prasa naudas līdzekļus. Iespējams, ka nedēļas nogale prasa pat daudz vairāk nekā visa nedēļa. Neapdomīgi rīkojoties ar naudu, var nākties saskarties ar situāciju, ka aizdevumi internetā ir vienīgais glābiņš, taču tā ir liela atbildība, tādēļ pirms tam rūpīgi jāizvērtē. Kā pārstāt tērēties nedēļas nogalēs? Ieskaties raksta turpinājumā.

  1. Gatavo mājās

Brīvdienas ir īstais laiks, lai nesteidzīgi darītu tās lietas, kurām darba dienās nepietiek laika, piemēram, ēst gatavošana. Ja darba dienās esi pieradis ēst ārpus mājas, tad brīvdienās noteikti gatavo mājās. Tas būs nedaudz laikietilpīgāk, taču tas būs arī daudz lētāk. Varēsi ietaupīt naudu kaut kam citam.

  1. Samazini ballīšu skaitu

Ja esi tāds cilvēks, kurš līdz šim ir pieradis doties katru nedēļas nogali ārpus mājas uz kādu ballīti, tad to vajadzētu pārtraukt. Varbūt ne pavisam, taču katru nedēļas nogali to nevajadzētu darīt, jo tas prasa lielus naudas līdzekļus. Sākumā tu vari ieplānot vienu ballīti mēnesī. Redzēsi kā ietaupās nauda.

  1. Apmeklē bezmaksas pasākumus

Ja tomēr vēlies doties ārpus mājas, nevis brīvdienas pavadīt pie TV ekrāna, tad dodies uz pasākumiem, kuri ir bezmaksas. Ieskaties internetā un tu noteikti uzzināsi, kādi pasākumi notiek konkrētajā nedēļas nogalē un kuri ir bezmaksas. Starpcitu, arī bezmaksas pasākumi var būt tikpat labi, kā tie, kuri maksā lielas naudas summas.

  1. Iesaisties amatieru sportā

Ja nodarbojies līdz šim ar sportu, vai gluži pretēji – ar sportu esi uz „jūs”, taču vēlies sākt sportot un pieturēties pie veselīga dzīvesveida, tad ir jāsāk rīkoties, lai sasniegtu savus izvirzītos mērķus. Pirmais, ko cilvēki, kuri vēlās sākt sportot, izdara, ir tuvākās sporta zāles meklēšana un abonamentu iegādāšanās. Tomēr nav noslēpums, ka sporta zāles apmeklēšana nav visai lēts prieks, tas var maksāt pat vairākus simtus gadā. Pastāv arī liela iespēja, ka iegādāsies sporta zāles abonamentu, taču beigās Tev pazudīs vēlme doties uz turieni un visa samaksāta nauda būs veltīgi iztērēta. Tāpēc vislabākais veids ir doties uz kādu no amatieru sporta veidiem. Vispirms vari tikai aiziet paskatīties kādu treniņu un, ja Tev iepatiksies, tad varēsi pievienoties pārējiem cilvēkiem. Šis Tev būs par velti un bonusā iegūsi jaunus draugus un veselīgāku dzīvesveidu.

  1. Pavadi brīvdienas ar ģimeni

Iespējams, ka Tu sen neesi ticies ar savu ģimeni. Tad nu brīvdienas ir īstais laiks, lai to izdarītu. Jums nevajag doties ārpus mājas, bet gan uzaicini ģimeni pie sevis vai arī doties pats uz savu vecāku māju. Pavadi brīvdienas kopā ar ģimeni, baudot viens otra kompāniju un sarunas.

  1. Izmanto laiku jaunu zināšanu iegūšanai

Vai ir kas tāds, ko līdz šim esi vēlējies iemācīties, bet iepriekš nav bijis pietiekami daudz laika, lai to īstenotu? Atvēli savas brīvdienas, lai iemācītos kaut ko jaunu. Protams, izglītība vai izglītojošie kursi maksā naudu, taču Tev nav uz tiem jādodas. Mūsdienās internetā ir pietiekami daudz informācijas, lai sameklētu nepieciešamo informāciju. Papildus interneta resursiem, vari doties uz bibliotēku pēc vajadzīgās literatūras.

 

 

Autors