5 veidi, kā iekrāt naudu lielākiem pirkumiem

patēriņa kredīts privātpersonāmLiela daļa cilvēku nav paraduši veidot iekrājumus, līdz ar to, ja rodas kāda ārkārtas situācija, kurā ir nepieciešami papildus naudas līdzekļi, tad viennozīmīgi ir jādomā par risinājumu. 

Bieži vien šādās situācijās cilvēki izvēlas tādu variantu kā patēriņa kredīts privātpersonām (lasīt vairāk). Taču pirms izlemt par labu šādam variantam,  cilvēkam jābūt pilnībā drošam, ka ar aizdevuma atmaksu nebūs nekādu problēmu. Tomēr, lai nebūtu jāstājas kredītsaistībās, jācenšas iekrāt nauda, kaut vai pamazām, bet tas ir jādara. 

Raksta turpinājumā atradīsiet 5 veidus, kā iekrāt naudu lielākiem pirkumiem.

Gatavojiet mājās

Vai esat saskaitījis, cik daudz naudas iztērējat ēdot ārpus mājās? Varbūt Jums šķiet, ka šī summa nav liela, tomēr mēneša garumā tā var būt pat ievērojama summa. Protams, tas nenozīmē, ka Jums tagad uzreiz jāpārtrauc ēst ārpus mājas. Tomēr vajadzētu samazināt reižu skaitu, kad dodaties baudīt maltīti ārpus mājas. Piemēram, ja darbā pusdienlaikā arī mēdzat iet uz kafejnīcu, tad pamēģiniet jau mājās sagatavot pusdienas priekš nākamās dienas. Šādā veidā Jūs noteikti ietaupīsiet, kā arī paša spēkiem varat pagatavot daudz veselīgāku maltīti kā kafejnīcās pieejamā.  

Izvairieties no impulsīviem pirkumiem

Ir cilvēki, kuri regulāri pakļaujas impulsīviem pirkumiem. Iespējams, ka arī Jūs nereti iegādājaties lietas, kas nav nemaz nepieciešamas. Lai izvairītos no impulsīviem pirkumiem, vienmēr nogaidiet vismaz 24 stundas un tikai tad pērciet noskatīto preci. Pastāv ļoti liela iespēja, ka pēc šī laika, Jūs vairs negribēsiet iegādāties šo preci. Naudu, ko neiztērējāt, Jūs varat novirzīt priekš iekrājumiem.

Samaziniet izklaižu skaitu

Kuram cilvēkam gan nepatīk izklaidēties un labi pavadīt laiku? Ikviens cilvēks ir pelnījis atpūtu, tomēr arī tā prasa naudas līdzekļus. Ja vēlaties pēc iespējas vairāk iekrāt, tad Jums ir jāsamazina izklaižu skaits. Piemēram, tā vietā, lai katru nedēļas nogali apmeklētu kādu pasākumu, labāk lielākoties šīs nogales pavadiet mierīgi atpūšoties mājās un veltot laiku sevis pilnveidošanai. Tomēr, ja par spīti visam esat pieradis katru nedēļas nogali iziet ārpus mājas, tad apmeklējiet arī bezmaksas pasākumus. Tie noteikti nebūs sliktāki par maksas pasākumiem.  

Atmetiet sliktos ieradumus

Mūsdienās ļoti liela daļa cilvēku piekopj sliktos ieradumus. Ja arī Jūs to darāt, tad noteikti vajadzētu tos atmest. Jūs uzreiz redzēsiet, kā uzlabojas Jūsu finansiālais stāvoklis, kā arī veselība un pašsajūta.

Dodieties uz veikalu ar iepirkumu sarakstu

Iepirkumu saraksts pasargā Jūs no nevajadzīgu lietu iegādāšanās. Ja arī Jūs sāksiet iet uz veikalu ar sarakstu, tad noteikti spēsiet ietaupīt naudu, jo iegādāsieties tikai tās lietas, kas atrodas iepirkumu sarakstā un ir Jums nepieciešamas. 

Autors