4 ieteikumi, kā uzskaitīt savus ikdienas tēriņus

ilgtermiņa aizdevumsViena no problēmām, ar ko saskaras cilvēki, kas izveidojuši savu budžetu vai jebkādā citā veidā cenšas sekot līdzi savām finansēm, ir tas, ka netiek pārskatīti ikdienas tēriņi. Neuzskaitot un nepārskatot ikdienas tēriņus, Jūs nevarat pilnvērtīgi sekot līdzi savai naudas plūsmai un nevarat sasniegt finanšu mērķus. 

Lai atvieglotu Jums šo procesu, sniedzam 4 ieteikumus, kā uzskaitīt savus ikdienas tēriņus: 

1.Izveidojiet atsevišķu tērēšanas kontu

Šis tiek dēvēts arī par “slinka cilvēka” budžetu, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā sekot līdzi ikdienas tēriņiem. Šajā gadījumā nepieciešams izveidot atsevišķu tēriņu kontu, no kura tiek apmaksāti visi rēķini, pārtikas produkti, transports, citi izdevumi. Darbības princips – konkrētā laika periodā iemaksājiet šajā kontā noteiktu summu, tā zināsiet, cik tērējat. 

Īpaši parocīga šī metode ir tad, ja Jums ir, piemēram, tāds finanšu slogs kā ilgtermiņa aizdevums, kuru no konta iespējams atmaksāt automātiski. Tādējādi Jums nav jāuztraucas par to, ka aizmirstat veikt regulāro maksājumu vai par to, ka Jums tam pietrūkst naudas. Tāpat šis konts palīdzēs iekrāt un ietaupīt tur, kur, iespējams, iepriekš to nevarējāt izdarīt. 

2.Tēriņus pierakstiet uzreiz

Šis paņēmiens prasa daudz vairāk laika un piepūles nekā citi paņēmieni. Tāpat šajā gadījumā nepieciešams būt ļoti atbildīgam, jo nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst to izdarīt. Ja aizmirsīsiet, vairs nebūs jēgas turpināt iesākto.

Rīcības plāns pavisam vienkāršs – kad tērējat, uzreiz pierakstiet. Tas palīdz detalizēti sekot līdzi ikvienai tēriņa summai, tādēļ katra mēneša beigās varat veikt rūpīgu analīzi. Tādā veidā varat ik pa laikam aprēķināt gan kopējo tēriņu summu, gan atsevišķu kategoriju tēriņu summas, meklējot veidus, kur varat ietaupīt un no kā varat atteikties pavisam. 

3.Izmantojiet modernās lietotnes

Ir daudz un dažādas modernās lietotnes, kas palīdz sekot līdzi ikdienas tēriņiem. Viena no populārākajām šajā kategorijā ir lietotne Mint.com. Tās priekšrocības – tā ir bezmaksas lietotne, kas ļauj savienoties ar kontu, pielāgojot budžetu un saņemot regulārus paziņojumus par Jūsu finansiālo situāciju. 

Iespējams, lietotne ir labākais veids, kā sekot tēriņiem, jo tā ir daudz precīzāka par cilvēka rēķiniem. Tāpat tā lielā mērā atvieglo ikdienu, jo pašam īsti nekas nav jādara, vien jāatver lietotne un jāapskatās statuss. Izmantojiet mūsdienīgas iespējas, un Jūs to noteikti nenožēlosiet!

4.Izmēģiniet aplokšņu metodi

Aplokšņu metode ir salīdzinoši jauns un efektīvs veids, kā sekot līdzi ikdienas tēriņiem. Idejas autors ir finansists Dave Ramsey. Viņš šo metodi integrējis gan savā, gan citu cilvēku ikdienā un atzinis, ka tā patiesi darbojas! Taču tai ir stingri noteikumi, kas jāievēro, citādi metode nedarbojas.

Pieņemsim, ka Jūs saņemat apmēram 800 eiro mēnesī. Atlieciet 300 eiro īrei un komunālajiem maksājumiem, 200 eiro pārtikas produktiem, 100 eiro transporta izdevumiem, utt. Jūs sadalāt savus ienākumus pa aploksnēm, un katrai no šīm aploksnēm ir savs mērķis.

Tad, katru reizi, kad iegādājaties, piemēram, pārtikas produktus, nauda jāņem tikai un vienīgi no šīs aploksnes.  

Ja dodaties uz pārtikas veikalu un saprotat, ka esat aizmirsis aploksni, nedrīkstat apmaksāt pirkumus ar citu naudu. Dodieties mājās un paņemiet konkrēto aploksni! Ievērojiet stingru disciplīnu!  

Autors