4 ieteikumi, kā sasniegt finansiālo brīvību

patēriņa kredīts privātpersonāmIkviens no mums vēlas uzlabot savu materiālo stāvokli līdz pakāpei, kad vairs nav jāuztraucas par finansiālo stabilitāti. Vai Tev šāds mērķis šķiet neaizsniedzams? Patiesībā to ir iespējams izdarīt, taču Tev būs nepieciešams “stingrs mugurkauls”, pašpārliecinātība, pašmotivācija un četri svarīgi padomi, kas apkopoti turpinājumā.

  1. Pieraksti savus mērķus.

Mēdz teikt, ka mērķis bez plāna ir tikai sapnis. Kā gan labāk sākt sasniegt savus mērķus, ja ne definējot tos un pierakstot, lai izveidotu plānu, kā līdz tiem nokļūt?

Pavaicā sev, kur Tu vēlies būt pēc pieciem vai desmit gadiem. Pēc tam izveido skaidru plānu, kas ļauj Tev izmērīt progresu ceļā uz saviem mērķiem, centies būt pēc iespējas konkrētāks. Atceries, ka finansiālu brīvību nevar sasniegt vienas nakts laikā. Iespējams, Tev ir noformēts patēriņa kredīts privātpersonām vai noslēgtas citas kredītsaistības. Sākumā Tev jātiek galā ar tām, un pēc tam Tu vari šajā “izveidotajā augsnē” stādīt jaunus “kociņus”. Atceries, ka tas prasīs pacietību, bet būs tā vērts.

  1. Samazini izmaksas.

Neatkarīgi no tā, vai Tu šobrīd strādā, vai nē, ļoti iespējams, ka katru mēnesi Tev ir regulāri izdevumi, kas jāsedz. Vienkāršākais veids, kā tos kontrolēt, ir, izveidojot budžeta plānu, kurā piefiksēt visus ienākumus un izmaksas. Tā Tu arī redzēsi, kam katru mēnesi tērē visvairāk. Iespējams, pat uzzināsi ko jaunu, par ko iepriekš nebiji aizdomājies. Pievērs uzmanību tam, kurā jomā varētu tērēt mazāk, un turpmāk samazini izdevumus tieši šajā kategorijā.

  1. Ietaupīt būs vieglāk, ja šis process tiks automatizēts.

Tas nozīmē, ka katru mēnesi, kad Tavā bankas kontā ienāks nauda, Tevis paša izvēlēta summa automātiski tiks pārskaitīta uz kontu, kurā Tu uzglabā iekrājumus. Nesāpīgi un efektīvi.

  1. Apsver domu par papildu darba vietas atrašanu.

Lai iegūtu finansiālu brīvību, Tev ir jāizveido pietiekami lieli iekrājumi, jānokārto kredītsaistības, kā arī jāstabilizē savi ienākumi. Lai palielinātu summu, kuru saņem katru mēnesi, padomā par to, kā varētu nopelnīt vairāk. Iespējams, Tu vari strādāt virsstundas, atrast papildu darbu vai pārvērst savu hobiju peļņas avotā.

Autors